Sportif Etkinlikler

Üniversitemiz öğrencilerinin bedensel, ruhsal ve zihinsel bakımdan dengeli ve sağlıklı gelişimlerinin yanı sıra sosyalleşmelerine de katkıda bulunmak amacıyla üniversitemizde spor faaliyetleri
gerçekleştirilmektedir. Tüm kampüslerimizde öğrencilerimizin spor yapmasına imkân veren spor tesisleri (kapalı spor salonları, tenis kortları ve halı saha vb.) bulunmakta ve oluşturulan takımlarda genç sporcularımız spor yapabilmektedir.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyonlara öğrencilerimiz tarafından oluşturulan korumalı futbol, salon futbolu, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi, badminton, güreş, atletizm ve kros takımları olmak üzere Üniversitemiz farklı branşlarda katılım göstermektedir. Bu konuda da öğrencilerimize maddi ve teknik destek verilerek Üniversitemizi ülke genelinde temsil etmeleri sağlanmaktadır.

Üniversitemizde her yıl düzenlenen Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamında Fakülte/ Yüksekokullar/MYO arasında çeşitli branşlarda spor müsabakaları gerçekleştirilmektedir.

2018 yılı Aralık ayı itibari ile hizmete açılan Üniversitemiz yarı olimpik yüzme havuzu bünyesinde antrenman havuzu, fitness salonu, kantin, kafeterya, sauna, çocuk oyun alanı ve masaj odası bir bütün olarak müstecir tarafından işletilmektedir.

Afyonkarahisar’da termal ve sağlık turizminin yanı sıra spor turizmini de canlandırmak amacıyla gerçekleştirilen ve öğrencilerimiz ile personelimizin de kullanımına sunulan “Afyonkarahisar Spor Kompleksi”, 1 adet 15 bin kişilik stat, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm sahası, kamp eğitim merkezi, biri kapalı olmak üzere 3 tane tenis kortu, 2 adet spor salonu, 8 adet doğal çim sahası, 2 adet sentetik çim futbol sahasından oluşmaktadır.