Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, sağlık sektörlerinde istihdam edilmek üzere 4 yıllık lisans mezunu yetiştirmek, ilgili ve yakın alanlarda akademik çalışma yürütmek amacıyla 2016 yılı Haziran ayında resmen kurulmuş; 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlamıştır.

Yüksekokulumuzda Sosyal Hizmetler ve Çocuk Gelişimi olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Yeterli sayıda öğretim elemanı bulunmakla birlikte, öğretim kadrosunu nitel ve nicel bakımdan güçlendirme çalışmaları devam etmektedir. Halihazırda Sosyal Hizmetler bölümünde ve Çocuk Gelişimi Bölümünde öğrenci bulunmaktadır.

Okulumuz bünyesinde 20 derslik, bir amfi, 4 laboratuvar ve bir konferans salonu bulunmaktadır. Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sosyalleşmelerine de önem verilmektedir. Yüksekokulumuzda öğrencilerimiz tarafından kurulmuş olan Sosyal Hizmet Kulübü bulunmakta ve kulüp tarafından çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Kulüp vasıtasıyla sektör ile işbirliği kurarak, öğrenciler ve öğretim elemanları ile huzurevi, köy okulları, zihinsel engelliler okulları gibi kurumlar ziyaret edilmekte, alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenmektedir. Bunun yanında öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımı ve katkısıyla, haftada bir gün öğrencilerin alanlarıyla ilgili filmlerin gösterildiği sinema günü düzenlenmektedir.

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu web sitesi için lütfen tıklayınız.