Rektörün Mesajı

Ülkemizin seçkin eğitim kurumları arasında yerini alma yolunda hızla ilerleyen Afyon Kocatepe Üniversitesi, 21. yüzyılın bilimsel ve teknolojik gelişmelerini yakından takip etmenin yanı sıra uluslararası düzeyde kaliteli araştırmaların yapıldığı saygın ve köklü bir kuruluştur.

Üniversitemiz fakülteleri, enstitüleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve araştırma merkezleriyle öğrencilerimizi; dünya standartlarında mesleki bilgi ve beceri ile donatmak, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, insan haklarına, çevre sorunlarına, toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı, özgüven sahibi ve evrensel hedeflerin yanında toplumunun çıkarlarını gözeten bireyler olarak yetiştirmek amacındadır. Kampüslerimiz, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayan, çağdaş ve düzenli bir yaşam kalitesi sunan, kaliteli bir eğitim yuvası olmak için modern bir anlayışla düzenlenmiş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Üniversitemiz bünyesinde çalışan ve kariyerlerine devam eden tüm öğretim üyelerimiz kendi alanlarında özgürce ve mümkün olan her türlü imkânla desteklenerek bilimsel çalışmalarını güven ortamında gerçekleştirmektedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak öğretim üyesi, öğrencileri ve Afyonkarahisar halkı ile bir bütün olarak bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde iyi olmak iddiasındayız. Öğrenci merkezli ve kalite odaklı verdiğimiz eğitim ve gerçekleştirdiğimiz bilimsel çalışmalarımız ile ülkemizin ve dünyanın aydınlık yarınlara taşınmasına katkı sağlama çabasını sürdürmekteyiz.
Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ
Rektör