Konferans ve Toplantı Salonları


Üniversitemiz öğrencilerine öğretim elemanlarımız tarafından ders seçme, psikolojik rahatsızlıklar, yurtdışı ilişkileri, lisan öğrenme, mezuniyet sonrası iş bulma konularında danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi

Atatürk Kongre Merkezi

7320 metrekare kapalı alana sahip 3blokğu 3 katlı ve 2 bloğu tek katlı olmak üzere 5 bloktan oluşmuştur. 1000 kişilik ana konferans salonu bulunan merkezde 2 adet toplantı salonu ve 2 adet seminer solunu bulunmaktadır. Kongre Merkezinde ayrıca idari ofisler yönetici odaları ayrı girişleri bulunan vip salonları sahne arkası bay bayan soyunma odaları sanatçı dinlenme odaları çay salonu yemekhane, kafeterya santral odası depo ve dekor odaları mevcuttur.

Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi B Eğitim Blokunda yer alan konferans salonu 15 Mart 2004 tarihinde açılmıştır. Üniversitemize büyük emek vermiş olan Prof. Dr. Sabri Bektöre’nin adının verildiği konferans salonu 183 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Erdal Akar Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde yer alan Erdal Akar Konferans Salonu toplam 132 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ses düzeni kurulmuş olan salon, Şubat 2001 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir.

Abdullah Kaptan Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer kampüsü Eğitim Fakültesi’nde yer alan Abdullah Kaptan Konferans Salonu toplam 346 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ses düzeni kurulmuş olan salon, Eylül 2005 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir.

Ahmet Karahisari İlahiyat Yerleşkesi

Hayrettin Barut Konferans Salonu

Ahmet Karahisari Yerleşkesinde inşa edilen ve Afyonkarahisar’ın belediye eski başkanı Hayrettin Barut’un adı verilen konferans salonu 29 Haziran 2004 tarihinde açılmıştır. İnşasına 1 Haziran 2004 tarihinde başlanan ve bir aydan kısa bir süre içerisinde tamamlanan Hayrettin Barut Konferans Salonu 220 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Salon bilimsel ve kültürel toplantıların yanı sıra konser gibi müzik etkinlikleri için de kullanılmaktadır.

Ali Çetinkaya Yerleşkesi

Tıp Fakültesi Toplantı Salonu

Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında bulunan salon çeşitli toplantı, konferans ve seminerlerin yapılmasına uygun nitelikte ve 80 kişi kapasitelidir.

Bu salonlarda öğrenci etkinlikleri gerçekleştirilirken aynı zamanda Fakültelerimiz, Rektörlüğümüz ve Afyonkarahisar da bulunan Özel ve Kamu Kurumları tarafından da önemli bilimsel ve akademik toplantı. Sempozyum, panel, gösteri, konser vs. etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür Merkezlerimiz

Atatürk Kültür Merkezi

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinin tarihi binası 1908 yılında İttihat ve Terakki Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi olarak yaptırılmıştır. Son dönem Osmanlı eseri olan bu binanın üst katı 1922 yılında İngilizlerin işgali sırasında tamamen yanmıştır. Daha sonra tamir edilerek bugünkü halini alan bina sırası ile Atatürk İlkokulu, Sinema Salonu, Öğretmenler Lokali, Ticaret Lisesi, Demokrat Parti Evi ve Afyon Lisesi ek binası olarak hizmet vermiştir.

1974 yılında Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokuluna tahsis edilen ve 31 yıldır üniversiteye hizmet veren bu tarihi mekan halen Afyonkarahisar kültür hayatının kalbi niteliğinde bir merkez durumundadır. Bu amaçla binada eskiyen unsurlar değiştirilip binanın bakımı yapılarak oluşturulan bir sergi salonu, bir toplantı salonu ve bir kitap kulübü üniversitemiz öğrencileri, öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlılara hizmet vermektedir.

Atatürk Kültür Merkezi binası içinde bulanan salonlar:

– Ömer Faruk Atabek Sergi Salonu

27 Mart 2001 tarihinde törenle hizmete açılan Afyonkarahisarlı ünlü hattat merhum Ömer Faruk Atabek’in adının verildiği Atatürk Kültür Merkezi sergi salonunda bugüne kadar pek çok eser sergilendi. Fotoğraf, resim, ağaç-yontu, karikatür, seramik gibi farklı dallarda sergilenen eserler öğrenciler ve Afyonkarahisar halkı tarafından büyük ilgi görmektedir.

– Kocatepe Toplantı Salonu

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinde 5 Aralık 2001 tarihinde hizmete açılan Atatürk Kültür Merkezinde Kocatepe adı verilen 120 kişilik toplantı salonu, konferans, basın toplantısı ve benzeri faaliyetler için hazırlanmıştır.

M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi

Üniversitemizin kuruluşundan itibaren rektörlük binası olarak kullanılan ve tarihi dokusu korunarak restore edilen bina kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkeze Afyonkarahisar’a büyük hizmetleri olan merhum milletvekili M. Rıza Çerçel’in adı verilirken binada Kozmetoloji Merkezi Hizmete Açılmıştır.