Güzel Sanatlar Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim, Seramik, Sinema ve Televizyon, Temel Eğitim bölümleriyle yenilikçi, estetik duyarlılığı yüksek, özgün, mükemmeli hedefleyen, sorumlu, toplumu önemseyen ve özümseyen, etik değerlere bağlı ve saygılı, hoşgörülü, adil, öncü, şeffaf, fikir üretebilen, kararlı, katılımcı sanatçılar ve tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Fakültemiz; araştıran, eleştiren, evrensel düşünen, yerel çözümler üretebilme yeteneğine sahip, çevreye duyarlı, ülkemiz ve dünya barışını önemseyen, insan onuruna sanatsal katkı sağlayabilecek başarılı bireyler yetiştirmektedir.

Mezunlarımız alanlarıyla ilgili atölyeler açabilir; tasarım ajanslarında, medya ve iletişim ile ilgili birimlerde çalışabilirler. 800 dolayında öğrencinin eğitimine devam ettiği fakültemizde, 50’ye yakın öğretim elemanımız, öğrencilerimize alanlarında yetkin bireyler olmaları amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Öğrencilerimiz, eğitim süreleri boyunca aldıkları kuramsal ve temel eğitime yönelik uygulamalı derslerle, özgün üretim potansiyelini açığa çıkarma, sezgiler geliştirme, araştırma, bulma, uygulama, deneme, denetleme ve sonuçlandırma süreçlerini içeren bilimsel metotlar çerçevesinde öğrenim görmektedirler.

Fakültede Bulunan Bölümler:

Sanat ve Tasarım (Yüksek Lisans Eğitim)

      • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı  (Lisans Eğitimi / Bachelor’s Degree)

      • Resim  (Lisans Eğitimi)

      • Seramik  (Lisans Eğitimi)

     • Sinema ve Televizyon (Lisans Eğitimi)

Fakültenin web sayfası için lütfen tıklayınız.