Barınma Hizmetleri

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz, barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Üniversitemiz Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde yer alan “Üniyurt Özel Öğrenci
Yurtları ve Sosyal Tesisleri”, 2.500 öğrencimize kampüsümüz içerisinde barınma imkânı sunmaktadır. Öğrencilerimizin güvenli ve konforlu bir kampüs hayatına sahip olabilmeleri için yap-işlet devret modeliyle hayata geçirilen yurtta restoran, kafeterya, fast food, pastane, erkek/bayan kuaförleri, internet kafe, kondisyon ve oyun salonu, mini market, kırtasiye ve kitabevi imkânları bulunmaktadır.

Afyonkarahisar’da “Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtları” da barınma gereksiniminin büyük kısmını karşılamaktadır. Yurtlar, öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına yanıt verebilecek donanıma sahiptir. Ahmet Necdet Sezer Kampüsümüzün çok yakınında Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 2.200 erkek, 3.500 kız öğrenci olmak üzere toplam 5.700 öğrenci kapasiteli yurtlar bulunmaktadır. Yurtlarda bulunan odalar, 2’şer, 3’er ve 4’er kişiliktir. Öğrencilerimize daha konforlu ve ferah bir odada kalabilmelerini sağlayacak bilgisayar ve çalışma masası, televizyon ile mini buzdolabı gibi imkânlar da sunulmaktadır.

Afyonkarahisar il merkezinde bulunan pek çok özel yurt da öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamaktadır. Ayrıca ilçelerde de Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların yanı sıra özel yurtlar
bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, yurtların dışında uygun koşullarda evlerde barınma olanağını da rahatlıkla bulmakta ve bu konuda kadirşinas Afyonkarahisar halkı öğrencilerimize destek olmaktadır.